Home 9 Uncategorized 9 Sprzedaż nieruchomości to świat pełen niespodzianek. Sprawdzamy najważniejsze.

Co musisz wiedzieć przed sprzedażą swojej nieruchomości?

 

Sprzedaż nieruchomości w sposób rozsądny pod względem ekonomicznym to nie lada wyzwanie. Warto się do tego dobrze przygotować. Z pewnością znacznie szybciej uda się sprzedać taką nieruchomość, która nie jest na przykład obciążona hipoteką. Należy zatem o to uprzednio zadbać, ponieważ kupujący o to pytają. Ponadto w zależności od tego, czy chcemy sprzedać nieruchomość w miarę szybko i w sposób szczególny nie zależy nam na otrzymaniu naprawdę dobrej ceny, wówczas nie musimy martwić się odświeżeniem wnętrza. Jednak z reguły ogłoszenia mieszkaniowe przedstawiające odnowione bądź też odświeżone lokale mieszkalne mają zdecydowanie większą szansę na szybszą sprzedaż na rynku.

 

Czy pomoc rzeczoznawcy jest niezbędna?

 

Przy dokonywaniu sprzedaży nieruchomości przydatna może okazać się pomoc rzeczoznawcy majątkowego. Od bardzo długiego czasu obserwujemy tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o ceny nieruchomości. Jednak niestandardowa sytuacja na świecie w pewien sposób dokonała pewnych modyfikacji na rynku nieruchomości. Stąd też warto posiłkować się wiedzą wykwalifikowanego specjalisty z tej właśnie dziedziny. Być może okazać się tak, iż samodzielnie wskażemy w ogłoszeniu o nieruchomości cenę, która nie będzie odpowiadała cenie rzeczywistej, będzie znacząco zaniżona, baź też odwrotnie – będzie zawyżona. To w praktyce oznaczać może trudności w dokonaniu sprzedaży nieruchomości. Rzeczoznawca w sposób rzetelny oraz profesjonalny może ocenić i ustalić faktyczną wartość nieruchomości. Powyższe pozwoli zaoszczędzić czas przy sprzedaży nieruchomości, a także sprawić, iż będziemy w stanie sprzedać nieruchomość po znacznie wyższej niż sądziliśmy, cenie.

 

Sprzedaż nieruchomości na portalu sprzedaży mieszkań z pomocą biura nieruchomości

 

Podczas procesu sprzedaży nieruchomości warto bazować na znanych oraz popularnych portalach sprzedażowych. Zazwyczaj takie witryny mają bardzo duże zasięgi oraz wysokie liczby pod względem unikalnych użytkowników, stąd też szansa na sprawne znalezienie potencjalnego nabywcy. Wystawiając nieruchomość na sprzedaż za pośrednictwem portalu sprzedaży nieruchomości warto zwrócić uwagę na kilka, znaczących aspektów. W pierwszej kolejności wskazać należy, iż należy odpowiednio zadbać o prezentację nieruchomości. Oferta powinna mieć załączone zdjęcia. Najlepiej stworzyć album zdjęć, w ten sposób, aby w ofercie zaprezentować wszystkie pomieszczenia danej nieruchomości. To pozwoli na uniknięcie dodatkowych zapytań potencjalnych klientów, przed faktyczną chęcią obejrzenia nieruchomości na żywo. Ciekawym pomysłem może być również stworzenie krótkiego filmiku z nieruchomości. Powyższe może być bardziej wymierne niż prezentacja zdjęciowa, a kupującym pozwoli na poznanie nieruchomości z innej perspektywy. Bez wątpienia portal sprzedaży mieszkań jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Cały czas obserwujemy, iż sprzedaż wszelkich rzeczy przenosi się do internetu, w tym również sprzedaż nieruchomości. Warto jednak korzystać z tych portali sprzedażowych, które są już popularne, albo tych tzw. niszowych. Jeżeli chodzi o tą drugą opcję, to zauważyć należy, iż istnieje wiele portali, które oferują nieruchomości nietypowe. W związku z tym, jeżeli chcemy sprzedać nieruchomość, która nie mieści się w standardowych kanonach, to wówczas warto skorzystać z oferty tych niszowych portali, które z kolei zazwyczaj są firmami typu startup.

Pamiętaj jednak, że z tym wszystkim może pomóc Ci również biuro nieruchomości. Zazwyczaj wszystko to, co wyżej zostało wymienione jest jedynie podstawą. Jeżeli zależy Ci jednak na szybkiej sprzedaży i sprawnym przebiegu całego procesu, zgłoś ofertę sprzedaży swojego mieszkania do wyspecjalizowanego biura nieruchomości.

 

Prywatne ogłoszenia sprzedaży, na co należy uważać?

 

Z perspektywy osoby kupującej również należy uważać na wielu nieuczciwych sprzedawców. Oferty nieruchomości należy bowiem w sposób dokładny badać, w tym przede wszystkim te prywatnej ogłoszenia sprzedaży nieruchomości. Czasami może się zdarzyć tak, iż sprzedającym jest osoba, które faktycznie nie dysponuje tytułem prawnym prawa własności do danej nieruchomości, która stanowi przedmiot oferty. Oczywiście podczas sporządzania aktu notarialnego, notariusz powinien sprawdzić zapisy widniejące w księdze wieczystej, jaka została urządzona dla danej nieruchomości, aczkolwiek zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby osoba kupująca już wcześniej zapoznała się ze stanem prawnym nieruchomości. Obecnie dostęp do ksiąg wieczystych jest powszechny, dysponując numerem księgi wieczystej jesteśmy w stanie ją znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki ksiąg wieczystych online. Należy wówczas poprosić sprzedającego o ten numer. Taki zabieg pozwoli na zaoszczędzenie czasu i kompleksowe sprawdzenie stanu prawnego danej nieruchomości. Możemy w księdze wieczystej sprawdzić nie tylko aktualnego właściciela nieruchomości, ale również to, czy nieruchomość jest obciążona hipoteką, bądź też czy na nieruchomości zostały ustanowione jakiekolwiek ograniczone prawa rzeczowe, na przykład służebność.

Sprzedaż nieruchomości – Podsumowanie

Bardzo dziękujemy za zapoznanie się z naszą publikacją. Mamy nadzieję, że od teraz proces sprzedaży nieruchomości ma przed Tobą zdecydowanie mniej tajemnic. W razie dodatkowych pytań lub potrzeby doprecyzowania informacji, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Pozdrawiamy
Biuro Nieruchomości Kwadratowe